Ekomateriały

Stworzenie gotowych, ekologicznych produktów do aranżacji przestrzeni Twojego domu, biura czy pomieszczeń użyteczności publicznej, takich jak kino lub klub fitness, wymaga wykorzystania ekologicznych materiałów. Materiały te powinny posiadać certyfikaty i atesty potwierdzające ich ekologiczność, bezpieczeństwo oraz fakt, iż są przyjazne dla środowiska naturalnego. Obecnie na rynku dekoracyjnym wyposażenia wnętrz oraz reklamowym jest wiele firm, które swoje portfolio wzbogaciły o produkty wykonane z materiałów biodegradowalnych, niezawierających PVC ani innych niebezpiecznych związków lotnych czy metali ciężkich. Warto poświęcić parę chwil i sprawdzić, z jakiego materiału wykonane są produkty do dekoracji wnętrz.

Sprawdź, czy fototapety, tapety tekstylne, fotoobrazy, plakaty, naklejki naścienne, wykorzystane do dekoracji wnętrz posiadają certyfikat FSC lub GREENGUARD? Czy materiały, z których wykonano naklejki do ozdobienia mebli w pokoju dziecięcym, mają certyfikaty FSC lub GREENGUARD? Nie bój się pytać! Miej pewność, że gwarantujesz swojej rodzinie bezpieczeństwo. Każdy z nas, także Ty, ma wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych i otaczającego środowiska. Razem z nami buduj świadomość i odpowiedzialność! Kupuj odpowiedzialnie, zlecaj odpowiedzialnie! Wybieraj ekologiczne drukarnie, które korzystają z ekologicznych mediów i technologii! Nie daj się zwieść przekonaniu, że ekologia to moda i że wymaga dużych nakładów finansowych.

MATERIAŁY SZTYWNE

Płyty

KATZ DISPLAY BOARD

Produkt tworzą eksperci od zrównoważonego rozwoju, którzy w innowacyjnym i zrównoważonym procesie produkcyjnym przetwarzają surowce naturalne na specjalne materiały drewnopochodne – płyty z masy celulozowej. Katz Display Board posiadają certyfikat FSC, są przeznaczone do druku cyfrowego. Dzięki swoim właściwościom charakteryzują się wszechstronnością zastosowań – materiały reklamowe (pocztówki, ulotki), sztuka i rzemiosło, punkty sprzedaży (dekoracje sklepów, oznakowanie, ekspozytory). Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

DISPA 3A COMPOSITES

Ekologiczna płyta przeznaczona do komunikacji wizualnej, która w 100% składa się z papieru z recyklingu. Posiada certyfikat FSC i w pełni podlega recyklingowi. Doskonała jakość zadruku, sztywność i stabilność. Jasna biel i gładkość powierzchni płyty gwarantują doskonałe podłoże do grafik.

MATERIAŁY ROLOWE

Papiery

Papier lateksowy APEX PREMIUM

Papier lateksowy do aplikacji naściennej jako tapeta lub ekotapeta – w połączeniu z drukiem technologią HP Latex. Jest także przeznaczony druku UV. Nie zawiera PVC. Bardzo łatwa aplikacja za pomocą standardowych narzędzi do tapetowania. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM CITY LIGHT

Ekonomiczny, powlekany papier do zadruku między innymi tuszami lateksowymi. Zastosowanie: materiał do podświetleń, w kasetach ram przystanków autobusowych, kasetonach itp. Kolejny w ofercie papier bez PVC. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

HP WALL PAPER

Ekologiczna tapeta papierowa do tworzenia grafiki naściennej. Przy zadruku technologią lateksową stanowi ekologiczną alternatywę dla tapet winylowych. Nie zawiera PVC. HP Wall Paper zadrukowana atramentami lateksowymi HP uzyskała certyfikat GREENGUARD oraz spełnia kryteria AgBB dotyczące ograniczenia wpływu czynników szkodliwych na ludzkie zdrowie. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM SILK

Niepowlekany papier o satynowej, gładkiej powierzchni. Wyłącznie do druku lateksowego lub UV. Jest wolny od PVC. Produkt SILK posiada certyfikat FSC. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM POSTER STS – 140 g, 200 g

Satynowy papier plakatowy o jakości fotograficznej. Wolny od PVC. Doskonale sprawdza się wewnątrz i na zewnątrz. Przeznaczony do zadruku lateksowego, solwentowego i UV. Wersję 140 g (3684) można z powodzeniem stosować do grafik podświetlanych. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

YUPOTako

Syntetyczny papier o właściwościach ekologicznych, nie zawiera ftalanów i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością oraz w 100% podlega recyklingowi. Nie zawiera PVC. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Tapety

NESCHEN WALLpaper L-UV

Tapeta filzelinowa do tworzenia indywidualnych wystrojów pomieszczeń. Posiada atest trudnopalności EN-13501 oraz oznaczenie CE. Celuloza użyta do produkcji tapety ma certyfikat FSC. W połączeniu z ekologicznym drukiem lateksowym gwarantuje proekologiczny produkt końcowy. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

NESCHEN WALLPAPER LITE

Tapeta flizelinowa do zadruku. Jest sklasyfikowana jako trudnopalna, posiada atest trudnopalności (EN-13501: klasa C-s1, d0) oraz oznaczenie CE. Wykorzystana do produkcji tapety celuloza ma certyfikat FSC. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen L-UV Wallpaper Smooth / Sand ADH

Samoprzylepna tapeta celulozowo-filzelinowa przeznaczona do tworzenia własnych aranżacji wnętrz (fototapet). Tapeta występuje w dwóch wersjach struktury powierzchni: gładkiej (smooth) i drobnego piasku (sand). Produkt jest samoprzylepny i nie wymaga stosowania zewnętrznego kleju. Więcej informacji tutaj

MITYLON 150-579

Tapeta flizelinowa do druku, przeznaczona do tworzenia fototapet. Proekologiczna: nie zawiera PVC, metali ciężkich, formaldehydu, zmiękczaczy, rozpuszczalników ani włókna szklanego (deklaracja DoP – Declaration of Performance). Użyta do produkcji wyrobu celuloza posiada certyfikat FSC, a gotowa tapeta ma oznaczenie CE oraz atest higieniczny. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

NESCHEN PERFORMANCE SERIES

Tapeta do druku cyfrowego, przeznaczona do zastosowań wewnętrznych, takich jak projektowanie wnętrz sklepów, pomieszczeń gastronomicznych, targów, muzeów i mieszkań. Nie zawiera PVC, w 100% przyjazna dla środowiska.

DICKSON Jet Tex Deco Evergreen

Wysokiej klasy materiał ekologiczny pozbawiony PVC, o perłowej powierzchni. Przeznaczony do szerokich zastosowań wnętrzarskich: tapety, fototapety, dekoracje hoteli oraz do wystroju sklepów i stoisk targowych. Posiada certyfikat GREENGUARD. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

DICKSON Jet Tex Wall Evergreen

Wysokiej klasy poliester z powłoką Evergreen, bez PVC. Materiał ekologiczny, z certyfikatem Greengruard, przeznaczony do druku w technologii HP Latex. Może być stosowany do produkcji tapet, pokryć i dekoracji ściennych, reprodukcji obrazów. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

DICKSON Jet Tex Comfort Evergreen

Ekologiczny materiał poliestrowy pozbawiony PVC, z certyfikatem GREENGRUARD. Do zastosowań wewnętrznych, do produkcji między innymi tapet, reprodukcji obrazów, a także do dekoracji hoteli, wystroju sklepów i stoisk targowych. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Wszystkie tkaniny EverGreen są przeznaczone na rynki komunikacji i dekoracji i do zadruku cyfrowego. Analiza cyklu życia (ACV) pokazuje ekologiczną zaletę koncepcji EverGreen odnośnie do klasycznej tkaniny PVC. Poznaj cykl życia ekologicznych produktów marki Dickson – pobierz broszurę PDF.

Tkaniny

MITYLON/MIKROFIBRA

Chłonna i wytrzymała tkanina do druku. Wyprodukowana ze specjalnego typu mikrowłókna, które jest w 100% oddychające. Nie zawiera PVC. Ze względu na kontakt ze skórą, a co za tym idzie – wymóg ekologiczności – wskazany jest druk tuszami lateksowymi. Najczęściej używana jako ściereczka do okularów, ekranów, szyb itp. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM EASY STICK

Poliestrowa tkanina samoprzylepna do druku, nie zawiera PVC, do wielokrotnego przyklejania i odklejania na powierzchniach. Może idealnie pełnić funkcję tapety. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM CANVAS STICK

Wysokiej jakości, poliestrowa tkanina samoprzylepna, o strukturze canvasu. Nie zawiera PVC i jest przyjazna środowisku. W połączeniu z ekologiczną technologią druku lateksowego idealnie nadaje się do stosowania jako dekoracja pokoi dziecięcych, wnętrz komercyjnych i użyteczności publicznej: hoteli, restauracji. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM TEXTILE BACKLITE 100 C

Tkanina bakelitowa do podświetleń. Doskonale sprawdza się w systemach ramowych. Nie zawiera PVC. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM TEXTILE BLOCKOUT 300 D

Tkanina poliestrowa 280 g z powleczeniem PU, nie zawiera PVC. Do zastosowania w pomieszczeniach o zwiększonych normach przeciwpożarowych. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM TEXTILE FRONTLIT 300 C-3

Tkanina poliestrowa z powleczeniem PU, nie zawiera PVC. Zastosowanie: jako materiał do produkcji rolet niezaciemniających, grafik naściennych, dekoracji scenicznych, zadaszeń, namiotów lub jako tkanina obiciowa. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

APEX PREMIUM TEXTIL Shining 240g/Canvas 240g/Satin 220g

Poliestrowe tkaniny niesamoprzylepne 240g i 220g o trzech rodzajach powierzchni ( Satin – efekt jedwabiu, Shining – efekt diamentu, Canvas – efekt płótna ), przeznaczone do aplikacji naściennej. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Dickson Jet 250 EverGreen

Ekologiczny materiał banerowy, frontlit, pozbawiony PVC, z powłoką EverGreen. Zastosowano system LOWICK, dzięki czemu baner nie ma tendencji do wyginania się na krawędziach oraz jest zabezpieczony przed wnikaniem mikroorganizmów pleśni i wilgoci. Dedykowany do ekspozycji zewnętrznych: banerów, bilbordów, ekspozytorów. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Bergertextiles GREEN Samba FR 195g

Ekologiczna tkanina do druku, wyprodukowana z przędzy z recyklingu zużytych butelek PET, szczelna, nie przepuszcza powietrza, dobrze się układa, nie gniecie się, posiada efekt liścia lotosu i powłokę rozpraszającą światło. Eko materiał do produkcji kasetonów podświetlanych. Więcej o produkcie do pobrania tutaj.

Bergertextiles GREEN Revolution FR 180g

Miękki niestrzępiący się materiał, odporny na zadrapania, dobrze się układa, nie gniecie się, posiada powłokę Color-Boost, 1 strona matowa a 2-ga lekko satynowa. Tkanina ekologiczna, wykonana w 100% z przędzy z recyklingu. Przędza ta uzyskiwana jest ze zużytych butelek PET, co nie tylko zmniejsza ilość odpadów,  ale również zużycie energii i emisję CO2. Więcej o produkcie do pobrania tutaj.

Bergertextiles GREEN Valuetex FR 150g

Tkanina ekologiczna, wykonana z przędzy w 100% z recyklingu, z linii „zielone tekstylia” bergertexiles, nie strzępi się, dobrze się układa, miękki, nieprzezroczysty, nie gniecie się. Dedykowany do produkcji: banerów, ram aluminiowych, obrusów, systemów pop-up. Więcej o produkcie do pobrania tutaj.

Bergertextiles Lumina Green FR 190g

Poliestrowa tkanina do zadruku tuszami sublimacyjnymi (paper transfer i direct) oraz HP Latex. Przeznaczona do aplikacji typu backlit. Doskonałe, wysycone kolory pozwalają na wykonanie najbardziej wymagających grafik. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Bergertextiles Expandable Premium Geen FR 195g

Miękka i elastyczna tkanina 100% poliester, posiada certyfikat OEKO-TEX oraz certyfikat trudnopalności. Powłoka Color Boost pozwala na uzyskanie żywych, nasyconych kolorów. Wysoka elastyczność produktu daje możliwość zastosowania w najbardziej ekstremalnych formach. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Bergertextiles G-Flag 117 FR (WIND Green FR) 110g

Miękka i trwała tkanina bez podkładu, 100% poliester z antystatycznym powleczeniem, przeznaczona do druku flag, owiewek, itp. Występuje także w wersji Green wytworzonej z przędzy powstałej w procesie recyklingu plastikowych butelek, idealnej dla klientów ceniących produkty ekologiczne. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Bergertextiles Display 210 Green FR

Tkanina 210g, 100% poliester do zadruku sublimacyjnego, lateksowego i UV, przeznaczona do produkcji niepodświetlanych systemów ramowych, tekstyliów dekoracyjnych, banerów itp. Materiał nie strzępi się, posiada powłokę nowej generacji Color Boost, która wzmacnia nasycenie kolorów. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Folie

3M ENVISION LX480MC

Wysokiej jakości folia do druku firmy 3M. Produkt nie zawiera PVC ani ftalanów. Posiada unikatową gwarancję 3M MCS, która obejmuje gotowy wyrób i daje pewność, że grafika utrzyma estetyczny wygląd przez cały założony okres ekspozycji

3M ENVISION 48C

Polimerowa folia do druku znanej firmy 3M. Podobnie jak druk lateksowy HP folia z uwagi na fakt, że nie zawiera PVC, jest także ekologiczna. W połączeniu z laminatami 3M posiadającymi certyfikat GREENGUARD GOLD umożliwia powstanie gotowego produktu eko.

Neschen UVprint PP Easy DOT transparent

Przezroczysta folia z polipropylenu, która umożliwia łatwą i szybką aplikację. W razie pojawienia się błędu przy naklejaniu, folia daje możliwość poprawki bez uszczerbku dla ostatecznego efektu. Materiał dedykowany jest do krótkookresowych zastosowań wewnętrznych. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen PP Wall Grip L-UV Sand

Polipropylenowa folia o strukturze piasku o grubości 120 µm. Nie zawiera PCW, ftalanów i innych szkodliwych związków. Folia przeznaczona jest do naklejania na ściany lub inne słabo przyczepne powierzchnie wewnętrzne lub zewnętrzne, np. ściany „gipsowe”, betonowe z strukturą, płyty wiórowe i materiały o niskiej energii powierzchniowej. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen Solvoprint Window-Grip Ultra Clear

Ultraprzejrzysta folia z poliestru. Folia została stworzona dla wewnętrznych i krótko okresowych zewnętrznych zastosowań adhezyjnychz szczególnym uwzględnieniem aplikacji na szkle oraz innych gładkich i płaskich powierzchniach. Dedykowana do stosowania na: szkło, lustra, sprzęt elektroniczny, sprzęt AGD, monitory, wyświetlacze, meble i itp. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Mactac JT 5409 RUV ULTRA - CLEAR PET

Optycznie bezbarwna folia PET z klejem bezbarwnym usuwalnym na podkładzie poliestrowym. Dostepny w rolkach 152cm x 50m. Zaleca się stosowania z dedykowanym laminatem Mactac LUV 7036. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen PP Nolite

Materiał roll-upowy, matowy, ze specjalną powłoką do druku. Cechuje się bardzo dobrą płaskością, nieprzejrzystym, jasnoszarym tyłem oraz jest przyjazny dla środowiska – nie zawiera PVC. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen UVprint PP Easy DOT

Folia z polipropylenu, która umożliwia łatwą i szybką aplikację. W razie pojawienia się błędu przy naklejaniu, folia daje możliwość poprawki bez uszczerbku dla ostatecznego efektu. Materiał dedykowany jest do krótkookresowych zastosowań wewnętrznych, takich jak: targi, promocje i dekoracje wewnętrzne. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen PP Wall Grip L-UV Smooth

Gładka, matowa folia PP (polipropylenowa) o grubości 90 µm. Folia nie zawiera PVC, ftalanów i innych szkodliwych związków. Folia przeznaczona jest do naklejania na ściany lub inne słabo przyczepne powierzchnie wewnętrzne lub zewnętrzne, np. ściany gipsowe, betonowe z strukturą, płyty wiórowe i materiały o niskiej energii powierzchniowej. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen Solvoprint Citylight Superior

Sztywna, uniwersalna folia poliestrowa przeznaczona do tworzenia grafiki typu citylight i backlight. Dedykowana jest do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych. Gwarantuje wysokiej jakości i przyciągający uwagę efekt graficzny. Posiada bardzo dobrą odporność na zadrapania i wodę (po całkowitym wyschnięciu wydruku) oraz wysoką stabilność wymiarową. Umożliwia uzyskanie wysokiej jakość fotorealistycznego wydruku. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

Neschen Solvoprint Window-Grip White

Folia poliestrowa stworzona dla wewnętrznych i krótkookresowych zewnętrznych zastosowań adhezyjnych ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji na szkle oraz innych gładkich i płaskich powierzchniach. Dedykowana do stosowania na: szkło, lustra, sprzęt elektroniczny, sprzęt AGD, monitory, wyświetlacze, meble i itp. Dostępna w wersji białej i wykończeniu matowym. Więcej informacji o produkcie można znaleźć tutaj.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
Loading...